Fotografia ślubna Katowice


Stolica Śląska to często niedoceniane miasto, które kryje w sobie wiele urokliwych zakątków idealnych na wykonanie fotografii ślubnej. Katowice to także doskonałe miejsce na sesję narzeczeńską czy ślubną zachowaną w przemysłowym, miejskim stylu. Zobaczcie, gdzie razem z fotografem ślubnym zrobicie w Katowicach artystyczną, romantyczną, a może industrialną sesję zdjęciową.

Fotograf ślubny i na wesele Katowice

Wybór fotografa na wesele nie jest taki prosty, jakby się mogło zdawać. Należy uprzednio przejrzeć portfolio, zapoznać się ze wszystkimi treściami na stronie, porównać konkurencję itd. Jednak warto poświęcić na to czas, bo w końcu od niego zależeć będzie estetyka całego reportażu ślubnego. Ponadto dobrze, jeśli fotograf ślubny zna się na swojej branży, potrafi doradzić parze młodej oraz pomóc jej w stresujących momentach. Osobiście nie raz spotkałem się z sytuacją, w której musiałem wyjść poza kompetencje wyłącznie fotografa na wesele i podać pomocną rękę przyszłym nowożeńcom.

Ciekawe miejsca na sesję ślubną w Katowicach

Choć Katowice idą z duchem czasu i z roku na rok stają się coraz bardziej nowoczesne, nie brak w nich także zabytków, przypominających o przemysłowej przeszłości miasta. Takim miejscem jest między innymi słynne osiedle Nikiszowiec, zbudowane specjalnie dla górników oraz ich rodzin. Ład i symetrycznie zaprojektowana zabudowa, industrialne, brązowo-pomarańczowe cegły, liczne podcienie czy sporadyczne zdobienia na ścianach mieszkań to istna gratka dla fotografa ślubnego oraz okazja do zorganizowania oryginalnej sesji ślubnej, czy narzeczeńskiej. Wybierając osiedle Nikiszowiec w Katowicach jako plan zdjęciowy, pomyślcie o wypożyczeniu starego, zabytkowego auta jako rekwizyt do Waszej sesji plenerowej. Parom uwielbiającym surowy, przemysłowy klimat polecam także odwiedzić Starą Cementownię w Będzinie. To zapomniane przez człowieka miejsce będzie doskonałe na industrialną sesję ślubną na Śląsku, a zwłaszcza, gdy fotograf ślubny wykorzysta do tego profesjonalnego drona.

Sesja ślubna na Śląsku – miejsca na udaną sesję plenerową

W sercu Śląska, w Katowicach, fotograf ślubny odnajdzie niejedno ciekawe miejsce na udaną sesję plenerową. Są to nie tylko robotnicze, zabytkowe dzielnice, ale i romantyczne zakątki takie jak Dolina Trzech Stawów czy Park Kościuszki. Natomiast udając się poza Katowice, warto odwiedzić Pałac w Pławniowicach doskonały na romantyczną sesję zdjęciową czy chociażby monumentalny Zamek w Ogrodzieńcu. Jeśli jednak parze młodej zamarzy się górska sceneria, Katowice od szczytów Beskidu Śląskiego, oddalone są jedynie o około 1,5 godziny jazdy samochodem. Jako fotograf ślubny sesje plenerowe w górach zazwyczaj planuję na tak zwaną złotą godzinę. Podczas niej można pięknie wyeksponować sylwetki nowożeńców oraz w romantyczny sposób ująć ich wzajemne uczucie.

Gdzie wyprawić wesele w Katowicach?

Województwo śląskie, a szczególnie nieopodal Katowic, pełne jest ciekawych miejsc na wesele. Choć górują tu romantyczne pałacyki i dworki, a także eleganckie sale bankietowe, nie brak także swojskich, rustykalnych zajazdów. Zobaczcie kilka moich propozycji, gdzie warto wyprawić wesele w Katowicach i okolicy.

TOP 5 sal weselnych w Katowicach i na Śląsku

Pałac Czarny Las

Pałac dzieli od Katowic około godzina jazdy samochodem. Na atuty tego niesamowitego miejsca składa się obecność malowniczych zbiorników wodnych, w których fotograf ślubny wykona artystyczne odbicia nowożeńców oraz estetyczna, zielona okolica z bujną roślinnością. W Pałacu Czarny Las można zarówno wyprawić wymarzony ślub w plenerze, jak i zorganizować przyjęcie wewnątrz eleganckich i bardzo szykownych, pałacowych sal.

Dworek New Restaurant

Sala znajduje się około 60 km od centrum Katowic. Miejsce to jest pełne doskonale przemyślanych sprzeczności, które perfekcyjnie do siebie pasują. Odnajdziemy tam klasycystyczne zdobienia i kolumny, a także bardzo nowoczesne, industrialne dodatki jak lampy, krzesła czy chociażby przeszklone elementy zabudowy. Do niebywałych atutów dworku należy także zielona okolica, która fotografowi ślubnemu posłuży za romantyczną scenerię do sesji plenerowej.

Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia

Muzeum zlokalizowane jest na obrzeżach Katowic. W zasadzie nie jest to autonomiczna sala weselna, lecz jak nazwa głosi – Muzeum Hutnictwa. Dlatego też w środku czeka na gości niesamowity klimat dawnych fabryk – są to pomarańczowe cegły czy chociażby metalowe rusztowania. Taki wystrój to dla fotografa ślubnego ogromne pole do popisu oraz okazja do zorganizowania sesji ślubnej w industrialnym stylu.

Koralowa Sala Bankietowa

Salę od centrum Katowic dzieli około 60 km. Na miejscu gości weselnych urzekną okoliczne łąki i lasy, a przede wszystkim górski pejzaż, na tle którego fotograf ślubny wykona sesję plenerową. Poza malowniczymi widokami uwagę zwraca sam budynek oraz jego wystrój. Został zaprojektowany i urządzony w nowoczesnym stylu, subtelnie przypominającym industrializm. Miejsce to spodoba się zarówno parom marzącym o eleganckim ślubie, jak i tym poszukującym czegoś nowego.

Restauracja - Hotel Korona

Sala weselna oddalona jest od Katowic o około 50 km. To doskonałe miejsce na zorganizowanie romantycznego przyjęcia w prawdziwie dworskim klimacie. Jeżeli parze młodej zamarzy się ślub w plenerze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować go w przestronnym, zielonym ogrodzie Restauracji Korona. Malownicza okolica ze zbiornikiem wodnym, uroczym mostkiem czy fontanną będą estetyczną scenerią do sesji ślubnej.

Tutaj zapytaj o termin swojego ślubu

KONTAKT