Fotografia ślubna Łódź


Stolica województwa łódzkiego bywa nierzadko niedoceniana. Jednak jako fotograf ślubny wiem, że w Łodzi istnieje naprawdę wiele pięknych zakątków doskonałych na zorganizowanie sesji ślubnej czy narzeczeńskiej. Zobaczcie, jakie miejsca warto odwiedzić w Łodzi i wykonać wspaniałe fotografie ślubne, będące pamiątką na całe życie.

Fotograf na ślub i wesele Łódź

Choć to przyszli nowożeńcy wybierają miejsce na sesję narzeczeńską, ślubną czy do reportażu ślubnego, również fotograf może zaproponować swoje pomysły. Być może zna rzadko odwiedzane, nieodkryte przez większość ludzi zakątki w Łodzi i okolicy, gdzie naprawdę warto się udać. Poza tym dobrze, jeżeli fotograf na ślub i wesele dzieli się swoim profesjonalizmem z parą młodą oraz pomaga im w stresujących dla nich momentach. Osobiście staram się nie tylko robić sesje zdjęciowe, lecz jeszcze na długo przed ceremonią, wyciągać pomocną dłoń do zestresowanych narzeczonych.

Ciekawe miejsca na sesję ślubną w Łodzi

Miasto środkowej Polski pełne jest kontrastów. Z jednej strony Łódź kojarzy się z przemysłem i fabrykami, z drugiej ze sztuką i kulturą ogólnie. Fotograf ślubny o sprawnym oku oraz wysokim poczuciu estetyki, na pewno sprawnie połączy te dwa, zupełnie odmienne bieguny, tworząc artystyczną sesję zdjęciową. Moim pomysłem na sesję plenerową w Łodzi jest Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej. Wchodząc na jego teren, zobaczycie niewielkie, drewniane domki. Każdy z nich wyróżnia się innym, wyrazistym kolorem, co z kolei daje fotografowi ślubnemu spore pole do popisu. Poza skansenem polecam także niesamowitą, łódzką sztukę uliczną. Murale w tym mieście swoim kunsztem, formą i barwami naprawdę zapierają dech w piersiach. Natomiast jeżeli parze młodej zamarzy się nieco bardziej klasyczna fotografia ślubna, polecam odwiedzić najbardziej znane zakątki, jak Manufakturę czy ulicę Piotrkowską.

Gdzie wykonać sesję ślubną w Łodzi i okolicy

Na terenie województwa łódzkiego, jak i w samej Łodzi nie brak idealnych miejsc na zorganizowanie sesji ślubnej czy narzeczeńskiej. Jest to wspomniany Skansen, liczna sztuka uliczna, Manufaktura czy ulica Piotrkowska, ale także zabytkowe budynki. Należy do nich między innymi Pałac Izraela Poznańskiego, Biała Fabryka, a nawet niebanalny Dworzec Tramwajowy, na terenie którego fotograf ślubny wykona artystyczną, a może industrialną sesję plenerową. Wyjeżdżając poza Łódź, warto zwiedzić okoliczne zamki i pałace, na przykład Pałac Walewskich w Walewicach czy Pałac Radziwiłłów w Nieborowie. Ich architektura i zabytkowe wnętrza posłużą parze młodej oraz fotografowi za romantyczne tło do fotografii ślubnej.

Gdzie wyprawić wesele w Łodzi?

Na terenie całego województwa, a zwłaszcza w Łodzi i okolicy odnajdziecie mnóstwo ciekawych miejsc na wesele. Są to pałace, zajazdy, domy weselne czy ostatnio bardzo popularne stodoły i budynki w stylu rustykalnym. Jako fotograf ślubny chcę przedstawić Wam kilka sprawdzonych miejsc, gdzie nie tylko urządzicie wspaniałe przyjęcie, ale przy okazji razem wykonamy urokliwą sesję ślubną oraz reportaż.

TOP 5 sal weselnych w Łodzi i okolicach

Księży Młyn

Budynek, konkurujący z Manufakturą o wizytówkę Łodzi, znajduje się praktycznie w samym jej sercu. To jedno z najciekawszych miejsc na urządzenie wesela, a przy okazji doskonałe na zorganizowanie sesji ślubnej. W środku oprócz prężnie działającej restauracji odnajdziecie także nowoczesne lofty, które aż proszą się o bycie tłem do sesji zdjęciowej. Księży Młyn to ciekawa propozycja na udane przyjęcie w otoczeniu klimatycznych zabudowań.

Pałac Malina

Pałac od Łodzi dzieli około godzina drogi samochodem. Warto jednak przemierzyć tę odległość, aby znaleźć się wewnątrz wyrafinowanych wnętrz z XIX wieku oraz skosztować zupełnie nowych smaków. To także doskonała propozycja na zorganizowanie ślubu w plenerze, a dla fotografa okazja do stworzenia romantycznej sesji ślubnej oraz reportażu. Zwłaszcza gdy zabytkowy pałac otacza bujna roślinność.

Tektura Boho

Restauracja znajduje się w Łodzi. Miejsce o dość osobliwej nazwie zasługuje na uwagę par, marzących o nowoczesnym przyjęciu w stylu boho, industrialnym czy rustykalnym. Na zachwycający efekt składają się takie elementy wystroju jak cegły połączone z podłogami w kolorze betonu, subtelne, białe dodatki oraz ogromne, niemal fabryczne okna. Miejsce to jest przepisem na udane wesele, a dla fotografa ślubnego okazją do wykonania oryginalnego reportażu ślubnego.

Różana Rezydencja Wellness

To urokliwe miejsce dzieli od Łodzi około godzina jazdy samochodem. Odrestaurowany, XIX wieczny dworek spodoba się parom, marzącym o romantycznym weselu pośrodku zabytkowych wnętrz oraz ślubie w plenerze. Piękna, zielona okolica będzie także estetycznym tłem do sesji ślubnej.

Sala weselna Jaśminówka

Sala mieści się na obrzeżach Łodzi. Jest to niezwykle gustowne oraz romantyczne miejsce, zaprojektowane z najwyższym wyczuciem smaku. Para młoda wyprawi tu zarówno udane przyjęcie wewnątrz budynku, jak i ślub w plenerze w pięknie urządzonych ogrodzie. Z kolei dla fotografa ślubnego zielona okolica Jaśminówki będzie idealnym miejscem na sesję zdjęciową.

Tutaj zapytaj o termin swojego ślubu

KONTAKT