Fotografia ślubna Wrocław – miasto zakochanych


Jeśli zapytać fotografa ślubnego o jedno z najbardziej romantycznych miast w Polsce, z pewnością odpowie, że jest to Wrocław. Nic dziwnego, stolica województwa dolnośląskiego wyróżnia się urokliwymi zakątkami Starego Miasta, charakterystycznym i rozpoznawalnym Mostem Tumskim, gdzie zakochani zawieszają kłódki z inicjałami, czy chociażby klimatycznym przyrzeczem Odry. Planując sesję narzeczeńską czy ślubną, warto wziąć pod uwagę to tętniące życiem miasto i uwiecznić początek nowej, życiowej drogi na jego uliczkach.

Fotograf ślubny i na wesele Wrocław

Pamiętajcie, że od fotografa na wesele zależy Wasza satysfakcja z pamiątkowego reportażu ślubnego. Dlatego ważne jest, aby wybrać profesjonalistę, który fotografuje w ulubionym przez Was stylu, a estetyka jego ujęć doskonale trafia w Wasze gusta. Ponadto często fotograf ślubny nie ogranicza się do kilkugodzinnej sesji zdjęciowej, lecz służy radą oraz wspiera parę młodą w stresujących dla niej chwilach. Stąd też tak kluczowa jest decyzja o wyborze doświadczonego fotografa, który przybędzie na wesele, wprowadzi spokojną i swobodną atmosferę oraz w wyjątkowy sposób uwieczni rozpoczęcie nowego życia we dwoje.

Gdzie wykonać sesję ślubną we Wrocławiu?

Z odnalezieniem doskonałego miejsca na sesję plenerową w tak romantycznym mieście, jakim jest Wrocław, nie będzie problemu. Wystarczy przemierzyć kolorową Starówkę oraz zajrzeć do przylegających, wąskich uliczek. Uważajcie, aby nie potknąć się o jednego z ponad trzystu krasnali – znaku rozpoznawczego Wrocławia, którego fotograf ślubny może użyć jako ciekawy rekwizyt. Oprócz rynku koniecznie odwiedźcie także Most Tumski. Fotografia ślubna wśród kłódek zakochanych, a dodatkowo pomalowana ciepłym światłem złotej godziny, nabierze niepowtarzalnego uroku. Estetyczne tło do pamiątkowych zdjęć stanowić będzie także monumentalny budynek Centrum Kultury Zamek Wrocław, otoczony bujną roślinnością.

Wrocław – miejsca na artystyczną sesję ślubną i plenerową

Marzy Wam się naturalny, a jednocześnie kreatywny plener? Razem z fotografem ślubnym odnajdźcie miejsca we Wrocławiu, które doskonale się do tego sprawdzą. Weźcie pod uwagę Wzgórze Partyzantów dawniej zwane Wzgórzem Miłości lub wykorzystajcie orientalną roślinność Ogrodu Japońskiego. Parom uwielbiającym artystyczne zdjęcia w miejskim stylu polecam zajrzeć na ul. Ruską, gdzie wieczorny mrok rozświetlają kultowe, różnokolorowe neony oraz odwiedzić podwórka przy ul. Roosevelta ze ścianami pokrytymi niezwykłymi muralami. Tak naprawdę doświadczony fotograf wydobędzie z Was to, co najpiękniejsze nawet pośrodku zatłoczonej ulicy.

Fotografia ślubna we Wrocławiu – pomysły i inspiracje

Choć to głównie para młoda decyduje o idealnym miejscu na plener, nierzadko fotograf ślubny podsuwa pomysły na sesję ślubną we Wrocławiu i innych urokliwych miastach. Razem z wyborem miejsca warto zastanowić się również nad stylistyką zdjęć, która odzwierciedli charaktery nowożeńców i ich zainteresowania. Mogą być to szalone ujęcia na rowerach czy w zabytkowym samochodzie lub też artystyczne kadry na Starym Rynku we Wrocławiu, czy w parku o zachodzie słońca. W przypadku, gdy nadal brak inspiracji do wykonania sesji ślubnej, pomocne okaże się przejrzenie portfolio zawodowego fotografa oraz zasięgnięcie jego rady.

Gdzie wyprawić wesele we Wrocławiu?

Na Dolnym Śląsku, a zwłaszcza w okolicach romantycznego Wrocławia nie brak stylowych miejsc na wesele. Wśród nich są rustykalne karczmy, stylistyką nawiązujące do tradycji wiejskich, eleganckie i szykowne pałace, dworki, a także bardzo popularne stodoły weselne czarujące industrialnym wystrojem wnętrz. Sprawdźcie, gdzie według fotografa ślubnego warto wyprawić wesele we Wrocławiu i okolicy.

TOP 5 sal weselnych we Wrocławiu i okolicy

Hacjenda Dolina Żab

Miejsce z charakterem oddalone od centrum Wrocławia o 45 km. Dzięki drewnianym sklepieniom sali weselnej, podłóg wyłożonych czerwonymi cegłami, czy chociażby otoczenia zwierząt i lasów, Dolina Żab to doskonały wybór na wesele w rustykalnym stylu. Z kolei dla fotografa ślubnego to okazja do wykonania sesji ślubnej w plenerze nawet podczas trwającej zabawy.

Hotel Wodnik

Budynek mieści się niemalże w samym centrum Wrocławia. Mimo miejskiej lokalizacji okala go fantastyczny, zielony ogród, perfekcyjny na ślub w plenerze, a do jego terenu przylega Odra. To kolejna okazja dla fotografa ślubnego, aby wykonać sesję ślubną nad brzegiem rzeki czy w zachwycającym ogrodzie. Nowoczesna sala weselna zaprojektowana w estetycznym i stonowanym stylu przypadnie do gustu parom preferującym ponadczasową klasykę.

Sala weselna Pod lasem

Salę dzieli od centrum Wrocławia zaledwie 12 km. To, co ją wyróżnia to ciekawie zaprojektowany ogród przeznaczony do ślubu w plenerze, obecność drzew, a także estetycznie urządzona, przestronna sala. Pod lasem to ciekawe rozwiązanie dla przyszłych nowożeńców, którym marzy się zabawa w otoczeniu natury, a jednocześnie niedaleko miasta.

Pałac Lenartowice

Aby z centrum Wrocławia dojechać do Pałacu w Lenartowicach, należy przemierzyć jedynie 25 km. Po wjeździe na teren kompleksu parkowego od razu poczujecie klimat dawniej mieszkających tu hrabiów i hrabianek. Klasycystyczne, jasne wnętrza oraz przystrzyżony, zadbany ogród będą pięknym tłem do zdjęć, jakie wykona Wam fotograf ślubny.

Spichlerz Galowice

Ostatnia propozycja na urządzenie wesela pod Wrocławiem jest budynek oddalony od centrum miasta o 20 km. Spichlerz spodoba się parom, marzącym o przyjęciu w rustykalnym stylu, gdzie od razu po przekroczeniu progu, czuć swojski, zbliżony do natury klimat.

Tutaj zapytaj o termin swojego ślubu

KONTAKT