fotoreportaż ślubny warszawa, jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny

Fotoreportaż ślubny – jak powinien wyglądać?

Fotoreportaż ślubny – nowoczesny obraz fotografii ślubnej.

Bez wątpienia ślub to fantastyczne i niesamowite wydarzenie, które planujemy wiele miesięcy. Każda para młoda chce mieć związane z nim piękne wspomnienia. Zatrzymać je pozwala Nam fotografia ślubna, dzięki której utrwalone zostaną wszystkie piękne i ulotne chwile. Aby być pewnym zatrzymania tych momentów na zawsze, należy zatroszczyć się o wybór odpowiedniego fotografa ślubnego, jednak zanim to zrobimy najpierw zastanówmy się, czego tak naprawdę oczekujemy od niego oraz jakie zdjęcia nam się podobają.

jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny
jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny
jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny

Fotograf ślubny czy może fotoreporter ślubny.

Styl pracy fotografów ślubnych przeszedł w ostatnich latach niesamowitą metamorfozę. Przez wiele lat fotografia ślubna kojarzyła się z ustawianymi i pozowanymi zdjęciami. Które wykonywane były w studio lub w plenerze w otoczeniu przedziwnych gadżetów ślubnych. Mimo, że dzisiaj nadal można spotkać fotografów, których usługi wyglądają w taki sposób. To jest to coraz mniej popularny obraz fotografii ślubnej. Dzisiaj fotograf ślubny jest fotoreporterem uwieczniającym to co naturalne, nie reżyserując w zasadzie niczego.

Fotoreportaż ślubny czy tradycyjna, pozowana fotografia ślubna?

Ewolucja nastąpiła kilka lat temu, modny i pożądany przez pary młode stał się reportaż ślubny, który zachwyca dużo bardziej i pozwala wiernie opowiedzieć całą historię. Bo reportaż to przepiękna historia Waszego dnia, opowiadana kilkuset zdjęciami najważniejszych momentów jak przysięga małżeńska czy pierwszy taniec. Uzupełniona innymi, bardziej wyszukanymi i niespodziewanymi kadrami. W przeciwieństwie do tradycyjnej fotografii ślubnej pozowane zdjęcia są tutaj ograniczane do minimum. Odpowiednio stworzony reportaż pozwoli Wam zobaczyć to, czego nie byliście w stanie zobaczyć w tym dniu i poczuć ponownie towarzyszące Wam wtedy emocje. W reportażu zdjęcia nie stanowią jedynie pojedynczych ujęć, ale wspólnie łączą się w całość i spójna narrację.

jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny
jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny
jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny

Czym się kierować wybierając fotografa ślubnego?

Fotografów realizujących reportaż ślubny na odpowiednio wysokim poziomie jest coraz więcej. Stajemy przed dużym wyzwaniem jak dokonać wyboru tego właściwego i czym się kierować. Ważne jest, aby wiedzieć czego szuka się w fotografii i jakie zdjęcia są tymi wymarzonymi. Zanim wybierzemy konkretnego fotografa, zastanówmy się jakie zdjęcia się Nam podobają. Obejrzyjmy portfolio, zwróćmy uwagę na sposób kadrowania i opowiadania historii oraz na styl obróbki fotografii. Kwestie finansowe również są ważne, w tym konkretnym przypadku powinny być brane przynajmniej częściowo w drugiej kolejności. Dlaczego warto to zrobić? Bo pochopna decyzja często niesie za sobą przykre konsekwencje, a dnia ślubu nie da się przecież powtórzyć.

Fotoreportaż ślubny – nowoczesny obraz fotografii ślubnej – jak powinien wyglądać?

Fotoreportaż ślubny zaczyna się już od wczesnych godzin porannych. Jest to idealna okazja, aby fotograf jeszcze przed ślubem spędził z Wami trochę czasu, poznał Waszą najbliższą rodzinę, i przyjaciół. Pozwoli to poczuć się Wam w jego obecności swobodniej i naturalniej, wszak to chyba jedyna osoba, która spędzi z Wami cały dzień. Dzięki rozpoczęciu reportażu od rana, kiedy wszystko się zaczyna, otrzymacie więcej ciekawych i niestandardowych zdjęć oddających atmosferę i klimat Waszego przyjęcia weselnego. Następnie akcja przenosi się w miejsce ślubu i przyjęcia weselnego, zgodnie z ustalonym harmonogramem i kończy się w okolicach północy. Pełny reportaż z przebiegu całego dnia pozwoli stworzyć piękną, romantyczną i intymną opowieść ślubną.

jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny
jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny
jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny

Sesja ślubna w trakcie reportażu czy innego dnia

W trakcie dnia ślubu coraz częściej ma miejsce krótka 20-30 minutowa sesja ślubna np podczas zachodu słońca. Dla wielu par jest ona wystarczająca. Jednak gdy decydujemy się dobrać sesję ślubną innego dnia, to możemy liczyć na zjawiskowe fotografie, które z pewnością zrobią wrażenie na rodzinie i znajomych. Sesja ślubna może być przeprowadzona w dowolnym miejscu w Polsce lub na świecie, obecnie fotografowie bardzo chętnie wyruszają w podróż po marzenia swoich par młodych. Najgorętsze obecnie destynacje to Islandia i Norwegia.

Styl edycji fotografii ślubnych

Aktualnie oprócz reportażowego stylu fotografowania ślubu, niemałe znaczenie odgrywają trendy w sposobie obróbki zdjęć. Klimatyczne i stonowane kadry zastępują nasycone kolorami zdjęcia. Często pojawiają się również czarno-białe ujęcia, które swoim klimatem pozwalają niesamowicie oddać emocje i nastrój chwili.

Nic tak nie cieszy oczu i serca jak naturalne fotografie

Podsumowując, obecnie w fotografii ślubnej odchodzi się od pozowania, sztucznych uśmiechów, czy zwariowanych ujęć plenerowych. A w to miejsce pojawiają się przepełnione emocjami i ulotnymi chwilami kadry, umiejscowione w pięknych, zapierających dech sceneriach. Fotograf skupia się na delikatności i uczuciach, tworząc piękne obrazy Waszej miłości. Takie ponadczasowe zdjęcia ślubne w formie fotoreportażu będą cieszyć Wasze oczy i serca za każdym razem, gdy będziecie do nich wracać.

jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny
jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny
jak powinien wyglądać fotoreportaż ślubny

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *