Motyw przewodni wesela – najpiękniejsze motywy ślubne 2020/2021

Rok 2019 rozpoczął się już na dobre, dlatego warto sprawdzić czy coś się zmienia w palecie kolorów przewodnich na ślub i wesele. Zobacz najciekawsze weselne trendy kolorystyczne 2019, które będą dominowały na ślubach i salach weselnych w tym roku.

Modne motywy i kolory ślubne

Kolor fioletowy – król wesel – jaki kolor pasuje do fioletowego w motywie przewodnim?

Fiolet od jakiegoś czasu jest wielkim hitem, jeśli chodzi o dekoracje weselne. Co ciekawe, fioletowy łączony jest najczęściej z innymi jego odcieniami. Jest to ciekawy sposób na odejście od normy, gdyż zwykle łączone są kolory leżące na przeciw siebie w kole kolorów. Tutaj proponuje się kolory bezpośrednio obok – jeśli odcienie są odpowiednio dobrane, efekt jest fantastyczny. Ciemniejsze odcienie fioletu sprawdzą się również w połączeniu z szarościami, tworząc niezwykle eleganckie zestawienie. Jasne fiolety, od pudrowego przez róże, nadadzą delikatnego i kobiecego charakteru, który idealnie pasujące do przyjęć organizowanych w sezonie wiosenno-letnim. Natomiast ciemniejsze, śliwkowe i pochodne odcienie fioletowego (nawet mieszane z jaśniejszymi czy szarościami ), są ciekawym kolorem przewodnim na sezon jesienny.

pinterest / elegantweddinginvites.com

Złoto i miedź – słoneczne i ciepłe zestawienie motywu przewodniego – jaki kolor pasuje do złotego?

Złoto często pojawiało się już w 2018 roku, a w 2019 i 2020 r zagości na dobre. Złoto jest symbolem bogactwa, niezniszczalności i wieczności. Przez wszechobecną modę na minimalizm, złoto zostało zepchnięte na drugi plan i często kojarzone było z przepychem. Obecnie projektanci proponują złote kolory w bardzo delikatnym i przystępnym wydaniu, dlatego coraz częściej jest ono wybierane przez pary. Ponadto spotkamy również wiele innych zastosowań miedzi i złota np. przy tortach i krzesłach.

pinterest / fabmood.com and elegantweddinginvites.com

Motyw przewodni wesela – wymieszane odcienie niebieskiego, granatu, szarości i srebra – jaki kolor pasuje do niebieskiego i szarego?

Chłodne odcienie będące przeciwwagą do ciepłych złota i miedzi. Srebro i odcienie szarości, które znakomicie współgrają z kolorem niebieskim. Są świetnym rozwiązaniem na przyjęcia w okresie zimowym, ale również te organizowane nad jeziorem czy morzem. Dodatkowo wszelkie kryształy przy tych odcieniach są mile widziane!

pinterest / elli.com & burghbrides.com & wednova.com

Kolory na ślub – podsumowanie i dobra rada

Wszystkie te kolory będą wyglądać niesamowicie na zdjęciach ślubnych, dlatego warto wziąć pod uwagę wybranie jednego konkretnego motywu przewodniego wesela. Jednak najważniejsze jest oczywiście to co jest w sercu! Jeśli czujesz, że podążanie za aktualnym trendem nie jest w Twoim stylu czy guście, to oczywiście masz do tego wszelkie prawo, aby robić tak jak czujesz! Nie zapominaj, że to jest Wasz dzień i macie czuć się w jego trakcie wspaniale. Dlatego wybierzcie taki motyw przewodni wesela, który będzie określać Ciebie lub Was! – Twoją osobowość i będzie pasował do charakteru organizowanego przyjęcia. To jest Wasz dzień i przeżywajcie go po swojemu.

Jeśli szukasz fotografa na swój ślub, zapytanie możesz złożyć w zakładce KONTAKT.