sala weselna warszawa, lokal na wesele warszawa, jak wybrać salę weselną

Sala weselna – jak ją wybrać? 6 prostych kroków

Sala weselna – jak ją wybrać?

Wybór najpiękniejszej sali weselnej lub lokalu na wesele nie jest łatwy. Aby był on udany, warto wziąć pod uwagę te aspekty, które są najważniejsze dla młodej pary. W jaki sposób tego dokonać?

Najpiękniejsza sala weselna

Zawsze na początku planowania wesela szukacie sal weselnych. Często stoicie na rozstaju dróg z pytaniem którą salę wybrać. Aby ułatwić Wam nieco poszukiwania Waszego wymarzonego miejsca na przyjęcie weselne. Miejsca, w którym Wy i Wasi goście będą czuć się wspaniale. Na końcu wpisu zobaczycie 20 rekomendowanych przeze mnie miejsc czy sal weselnych.

sala weselna warszawa, lokal na wesele warszawa

Jeśli nie wiesz jeszcze jak zabrać się za szukanie sali, koniecznie zobacz 6 poniższy kroków.

Jak wybrać salę weselną?

KROK 1. Pomyślcie na kiedy ustalicie termin ślubu

Chyba zawsze jest tak, że świeżo po zaręczynach zaczynacie zastanawiać się kiedy wziąć ślub. Jest to pierwszy krok w planowaniu Waszego wyjątkowego dnia. Na początek polecam, aby zastanowić się bardziej nad miesiącem i rokiem, w którym chcielibyście się pobrać. Może się wydarzyć tak, że Wasz wymarzony pałacyk, hotel czy sala weselna ma już zajęty termin Waszego ślubu. I będziecie gotowi go zmienić na inny, aby tylko mieć wesele w konkretnym stylu lub miejscu.

KROK 2. Ustalcie motyw przewodni wesela

Zanim zaczniecie rozglądać się za salą weselna, musicie zastanowić się w jakim stylu i motywie kolorystycznym chcecie mieć wesele. O tym jak wybrać oraz jakie są modne motywy kolorystyczne wesela możecie przeczytać w artykule o tytule Jak wybrać motyw i kolor przewodni wesela?

KROK 3. Przeliczcie ilu gości będziecie chcieli zaprosić na ślub

Gdy już wybierzecie motyw weselny, kolejnym krokiem jest przygotowanie wstępnej listy gości na przyjęcie. Dowiecie się wtedy jak duże wesele będziecie organizować. Taka wstępna selekcja gości weselnych pozwoli Wam ograniczyć wybór sal do tych, które będą w stanie Was obsłużyć. W zależności od ilości gości będziecie wiedzieć czy szukacie uroczej sali weselnej na małe przyjęcie, czy dużego domu weselnego lub hotelu na wesele.

sala weselna warszawa, lokal na wesele warszawa

KROK 4. Zastanówcie się jak daleko od domów rodzinnych (zamieszkania) chcecie znaleźć salę weselną?

W następnym kroku powinniście zastanowić się jak daleko od miejsca Waszego ślubu może znajdować się dom weselny. Zakładam, że nie będziecie chcieli jechać dwie godziny na przyjęcie weselne, więc jest to bardzo ważna kwestia do zastanowienia. Jeśli będziecie organizować ślub i przyjęcie daleko od miejsca zamieszkania, lub goście, będą przyjeżdżać z daleka. To warto zwrócić uwagę, aby dom weselny miał odpowiednią bazę noclegową.

KROK 5. Zapytajcie o wolne terminy i zdecydujcie się na konkretną salę oraz podpiszcie umowę rezerwacyjną

Gdy już wiecie, jaki styl i motyw będzie miał Wasz ślub. Znacie przybliżoną ilość gości oraz lokalizację, możecie zacząć rozglądać się za właściwym miejscem, w którym chcecie mieć swoje przyjęcie. Jak znajdziecie już domy weselne, które odpowiadają Waszym oczekiwaniom. To koniecznie skontaktujcie się z nimi czym prędzej i ustalcie czy termin Waszego ślubu jest jeszcze wolny. Wbrew pozorom to data ślubu często zmusza do zmiany oczekiwań dotyczących wyboru miejsca przyjęcia, gdyż te najlepsze bywają zarezerwowane na kilka lat w przód.

KROK 6. Dwa tygodnie przed ślubem ustalcie menu i usługi dodatkowe

Wybraliście już waszą wymarzoną salę, pozostaje ustalić szczegóły menu i cennika usług dodatkowych, które mogą dla Was świadczyć.

Rekomendowane sale weselne w Warszawie

Zapraszam do zapoznania się z moim innym wpisem, w którym poznacie 20 nietypowych miejsc na wesele w Warszawie.

Jeden komentarz

  1. Fajny artykuł na pewno pomocny przy przygotowaniach do ślubu. Ja ze swojej strony mogę polecić bardzo ładne miejsce na wesele – Pałac Lasotów. Mój brat miął tam wesele. Piękny pałac otoczony ładnym parkiem. Wnętrza eleganckie i przestronne. Obsługa również elegancka sprawna i uprzejma. DO tego super jedzenie. To było najładniejsze wesele na jakim byłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *