wesele w stylu glamour, wesele glamour warszawa, suknia ślubna glamour, sala weselna glamour

Eleganckie wesele w stylu glamour!

Wesele w stylu glamour, czyli elegancki ślub i wesele w Warszawie

W poprzednich wpisach znalazły się inspiracje ślubne dotyczące wesela w stylu rustykalnym, ślubu boho oraz ślubu zero waste. Czas na niezwykle eleganckie wesele w stylu glamour. Zobaczcie, czym charakteryzuje się suknia ślubna w stylu glamour oraz jak i gdzie w Warszawie zorganizować wyjątkowo szykowne przyjęcie

Styl glamour – co to znaczy?

To znaczy, że podczas ślubu glamour panna młoda zamieni się w księżniczkę, a pan młody w księcia. Goście weselni tańczyć będą na czarno-białej szachownicy zabytkowego pałacu, a o północy, gdy wybije godzina poprawin, wszyscy z nich pogubią buty.

A teraz na poważnie – glamour w dosłownym tłumaczenie oznacza przepych, stąd też wesele w stylu glamour to elegancja i splendor w czystej postaci. Efekt ten uzyskiwany jest za pomocą delikatnych, pastelowych kolorów, połyskliwych dekoracji, mnóstwa świeżych kwiatów oraz rozmaitej wielkości i wysokości świeczek. Podczas aranżowania wesela w stylu glamour warto jednak uważać, aby nie osiągnąć nieestetycznego nadmiaru.

Eleganckie wesele w stylu glamour! 1

Wesele w stylu glamour

Zobaczcie, jakie dekoracje glamour ozdobią Wasze wesele tak, by wyglądało jak z bajki.

Dekoracje glamour na ślub i wesele:

  • biały dywan do kościoła
  • kokardy na krzesła
  • srebrne lampiony
  • perłowe obrączki na serwetki
  • cekinowe obrusy
  • złote ramy na zdjęcia
  • kwiatowe kolumny
  • świeczniki zwane także kandelabrami
  • podświetlane litery
  • białe, eleganckie auto

Uważajcie jednak, by nie przesadzić. Różowe cekinowe obrusy niekoniecznie odnajdą się w towarzystwie ozdobionego perłami i kryształami stołu. Pamiętajcie też, by wybrać jeden, dwa akcenty, które w wystroju sali weselnej wieść będą prym. Akcenty te najczęściej dopasowuje się do… sukni panny młodej. Czyli, jeśli na sukni ślubnej znajduje się pas z połyskliwych perełek – wykorzystajcie je również w dekoracjach. Z kolei, gdy suknia jest w kolorze pastelowego różu – ustawcie na stołach delikatne różowe kwiaty.

Eleganckie wesele w stylu glamour! 2

Suknia ślubna w stylu glamour

Jak powinni ubrać się państwo młodzi, by wyglądać naprawdę gustownie? Suknia ślubna w stylu glamour zazwyczaj posiada srebrne aplikacje, wspomniany wcześniej, bogato zdobiony pas, a także błyszczące koraliki i perełki. Natomiast jeżeli chodzi o kształt kreacji, panna młoda powinna wybrać suknię ślubną o kroju A, tak zwaną princessę lub syrenkę. Pierwsza z nich składa się z dopasowanej, często koronkowej góry oraz luźno puszczonego dołu. Z kolei druga z gorsetu, nierzadko ozdobionego błyszczącym pasem oraz rozłożystego dołu na kole. Na trzecią zwaną syrenką składa się przylegający do ciała materiał oraz puszczony u dołu tren.

Co w przypadku pana młodego? Przyszłemu małżonkowi polecam zwrócić uwagę na iście królewski frak i śnieżnobiałą koszulę lub klasyczny garnitur urozmaicony elegancką muszką. Do zestawu doskonale pasować będą czarne lakierki, a także satynowa poszetka. Dżentelmeni, nie zapomnijcie o brylantynie na włosy

wesele w stylu glamour warszawa

Sala weselna w stylu glamour

Doskonałym miejscem na wesele glamour okaże się urokliwy dworek, zabytkowy pałac lub gustownie urządzony hotel. Spójrzcie na moje propozycje sal weselnych w stylu glamour w Warszawie:

Airport Hotel

Wystrój hotelu to ciekawa wariacja stylu glamour, łącząca w sobie nowoczesne elementy z tymi klasycznymi i ponadczasowymi. Airport Hotel Okęcie, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się tuż przy lotnisku w Warszawie.

Restauracja pod Gigantami

Wejdźcie na ich stronę i obejrzyjcie zdjęcia. W takim wystroju wesele w stylu glamour po prostu musi się udać. Sala weselna znajduje się w samym centrum Warszawy na alejach Ujazdowskich.

Dwór Afrodyta

Śnieżnobiałe wnętrza Dworu Afrodyta, czarno-biała szachownica tworząca parkiet oraz ogromne kryształowe żyrandole to czysta esencja stylu glamour. Dzięki niej poczujecie się jak król i królowa 😉 Sala weselna znajduje się około 30 km od Warszawy.

Pałacyk Otrębusy

Styl glamour to także ślub w plenerze, który zorganizować możecie właśnie w Pałacyku Otrębusy. To niezwykłe miejsce dzieli od Warszawy zaledwie 15 kilometrów.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *